A 2016-os nagy „5S” napot követően immár negyedik alkalommal rendezte meg iskolánk környezetmegújító tavaszi programját. A május 24-i események célja idén is a hatékony munkát elősegítő körülmények kialakítása és a biztonságos, tiszta környezet fenntartása volt. A Magyar AOTS Társaság, az Összefogás a Dózsás Gyermekekért Alapítvány és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata támogatásával segítette a program eredményességét, amely az EFOP-3.2.5-17-2017-00033 „Egy cél, több út” pályázat keretében valósult meg.

Hasonlóan a tavalyihoz, az idén is nyolc helyszínen, nyolc csapattal folytak a karbantartási és felújítási munkálatok. A csoportok megjelölése és összetétele is követte a hagyományokat. Színes sapkákkal megkülönböztetett kis közösségekben dolgoztak tanulók, szülők, nagyszülők, tanárok. Kezük munkája nyomán többek között megújult a távolugrógödör, a salakpálya, a betonpálya, az udvar, sor került sövénynyírásra, fűnyírásra, korlát- és padfestésre, és felfrissültek az udvari játszóeszközök is. Az elvégzett feladatok ellenőrzése után – a szülők közössége felajánlásának köszönhetően – a résztvevők a dúsan terített asztalok körül pihenhették ki a délután fáradalmait.

DSC00311DSC00311DSC00311